| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Bezpieczna chirurgia laserowa na zmiany skórne

  • laser CO2

Zabiegi z obszaru chirurgii dermatologicznej obejmują usunięcie wszelkich zmian skórnych w najbezpieczniejszy dla pacjenta sposób. Dawniej stosowano klasyczne metody wycinania znamion, narośli czy brodawek. Efekty takich zabiegów przy pełnej skuteczności pozostawiały jedynie bliznę. Część z zabiegów z racji rozsiania zmian wymagała użycia nowocześniejszych metod od skalpela i chirurgicznych nici. 

Laser frakcyjny CO2 – precyzyjna chirurgia

Nowoczesna technologia w medycynie odmienia jej oblicze. Taki właśnie jest laser frakcyjny, wytwarza on strumień impulsów świetlnych o mikroskopijnej średnicy. Dzięki zebraniu ich w głowicy skanującej uzyskujemy efekt precyzyjnego dotarcia do struktury zmiany. Precyzja ta pozwala na usunięcie zmiany z dokładnością do 2 mm głębokości skóry. Z takim skalpelem precyzja zabiegu z obszaru chirurgii dermatologicznej jest zapewniona. Plusem użycia lasera CO2 jest jeszcze jego metoda działania – podczas zabiegu zamyka on naczynia krwionośne do średnicy 0,5 mm, minimalizując ryzyko krwawienia, a także przyspieszając proces gojenia rany. Pewnie dlatego zyskał on taką popularność w medycynie. 

Zastosowanie lasera chirurgicznego CO2 w medycynie

Od usuwania prostych zmian, włókniaków, naczyniaków rubinowych, brodawek wirusowych (potocznie zwanych kurzajkami) po bardziej skomplikowane. W chirurgii ginekologicznej czy urologicznej stosuje się go w usuwaniu brodawek narządów płciowych (kłykcin kończystych), jak i laserowym obkurczaniu naczyń krwionośnych w obrębie kobiecych narządów rodnych. Po uprzedniej ocenie chirurgiczno dermatologicznej możliwe jest usunięcie niektóre znamiona barwnikowe (tzw. pieprzyki), ale również tatuaży czy niektórego rodzaju blizn. 

Efektywna, bezpieczna i nieinwazyjna metoda na zmiany skórne

Na ciele każdego z nas znajdują się zmiany skórne. Występują one w różnych ilościach i postaciach. Możemy rozróżnić te, o rozmaitym kształcie, kolorze, wypukłości, rodzaju powierzchni, ale również mnogości i sposobie doświadczanych odczuć, takich jak np. swędzenie czy ból. Kiedy podejmiemy decyzję o usunięciu zmiany, warto skorzystać z najnowocześniejszych metod.  Największą zaletą zastosowania lasera chirurgicznego CO2 jest fakt, że nie uszkadza on sąsiadujących tkanek. Światło lasera zostaje wchłonięte przez wodę, a dzięki temu, że każda tkanka zawiera dużą ilość tego płynu, efekt działania narzędzia jest płytki. Zabieg polega na wycięciu albo też odparowaniu zmiany i okolicznych tkanek. 

Zapomnij o bólu w trakcie i po zabiegu

Zastosowanie zabiegu z wykorzystaniem lasera frakcyjnego CO2 w odczuciu zbliżone jest do mrowienia. Dlatego, aby zniwelować to uczucie na 30 minut przed zabiegiem obszar poddawany działaniu lasera jest znieczulany miejscowo z zastosowaniem kremów bądź znieczulenia podskórnego. Regeneracja i gojenie – w zależności od obszaru poddanego zabiegowi zajmuje od 1 do kilku dni. W tym czasie należy unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych, dbać o skórę z wykorzystaniem zaleconych przez specjalistę preparatów i unikać długich gorących kąpieli. O szczegółach przed i po zabiegu dowiecie się od lekarza specjalisty. 

Miej odwagę zadbać o siebie i najbliższych

Zapraszamy do naszej Kliniki Zdrowych Nóg na konsultację kwalifikującą do zabiegu z wykorzystaniem lasera CO2. Konsultację jak i sam zabieg możecie wykonać u trzech naszych specjalistów. Sezon jesienno zimowy jest doskonałym okresem na tego typu działania. Dzięki odpowiedniemu zaplanowaniu i przeprowadzeniu zabiegu wiosną odrodzicie się na nowo w lepszej i zdrowszej wersji siebie. Zapraszamy do kontaktu.

2019-11-18T09:04:26+01:00 18 listopada 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!