| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Jak dobrze dobrać wkładki ortopedyczne

  • Jak dobrze dobrać wkładki ortopedyczne

Wizyta w Klinice Zdrowych Nóg rozpoczyna się przeprowadzeniem szczegółowego wywiadu. Następnie każdy pacjent zostanie poddany badaniu diagnostycznemu, które obejmuje:

  1. Badanie fizjoterapeutyczne (kliniczna ocena stanu narządu ruchu)
  2. Badanie na PODOSCAN 2D Foot Cad- narzędzie do cyfrowej analizy podeszwowej strony stóp. Dzięki natychmiastowemu wydrukowi w skali 1 do 1. uzyskujemy informacje o przestrzennym, ukształtowaniu wysklepienia stopy, oceniamy stopień koślawości palucha i kąt szpotawości palca.
  3. VIDEOGRAFIA 2D system kamer w jakości Full HD robiących zdjęcie/film jednocześnie umożliwiająca szczegółową analizę postawy ciała, w tym: szpotawości, koślawości kolan i pięt, asymetrii miednicy łopatek, barków, trójkątów talii oraz ustawienia głowy. Oprogramowanie umożliwia również dowolne pomiary  jak np. analizę wielkości „garbu żebrowego” oraz pomiary „zakresu ruchomości”
  4. PLATFORMA FreeMED oceniająca obciążenia stóp w staniu i chodzie. Dodatkowo służy do oceny równowagi i zaburzeń koordynacji wzrokowo ruchowej oraz precyzyjnej oceny zaburzeń chodu i lokomocji. Urządzenie pokazuje precyzyjnie którą częścią stopy „pacjent/badany” mocniej naciska na podłoże. …

Aby umówić się na wizytę zadzwoń pod numer: 501 514 056.

Efektem tak przeprowadzonych badań jest:

  • trafna diagnoza i terapia z indywidualnie wykonanymi wkładkami

O WKŁADKACH

Stwierdzenie „każda stopa jest inna” wydaje się być  oczywiste, a pomimo to chodzimy w butach dla wszystkich. Idealnym układem jest poprawne dopasowany system: stopa, but i dobrze dobrana wkładka odpowiadająca za stabilizację kości piętowej, zapewniająca prawidłowe wsparcie i amortyzację. Tego nie uzyskamy stosując wkładki „z półki”. Wkładki, które u nas  powstają  to indywidualny projekt precyzyjnie dostosowany do stanu anatomiczno-czynnościowego pacjenta i natury jego schorzenia- to wkładki na miarę. Odpowiedni but i wkładka dadzą w sumie produkt lepiej dla nas dopasowany, niż zunifikowany prosto z fabryki. Lepszy? Gorszy? To musimy sprawdzić sami. Bardzo szybko, już po pierwszych kilkunastu krokach w butach z dobranymi wkładkami stwierdzimy, że zmienił się komfort dopasowania buta do stopy. Wkładka odciąża nadmiernie nadwyrężane miejsca, wspomaga w fazie lądowania czy przetoczenia

Przy wykonywaniu  wkładek łączymy metodę  najnowocześniejszych technologii frezowania  z ręcznym wykańczaniem i oszlifowaniem. W zależności od potrzeb i problemu stosujemy specjalistyczne  materiały o różnym stopniu twardości, grubości i amortyzacji.

Nasze wkładki:

  • poprawiają ergonomię ruchu, korygując dysfunkcje stóp poprawiając komfort poruszania się.
  • najnowsze badania podają iż niektóre wady stóp powodują określone zespoły bólowe kręgosłupa, zatem ich skorygowanie może znacząco je zmniejszyć.
  • dodatkowo wspomagają pracę mięśni, poprawiając krążenie, zmniejszają obrzęki i zmęczenie kończyn dolnych.

Prawidłowo dobrana wkładka ortopedyczna, sprawi że Twoje stopy w końcu będą układać się na  podłożu (w obuwiu) tak, jak zostały do tego stworzone.

2018-11-29T10:31:49+01:00 18 czerwca 2018|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!