| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Laserowe usuwanie kurzajek w Klinice Zdrowych Nóg

Kurzajki to zmiany skórne powstające na skutek zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Pojawiają się one na dłoniach, palcach, stopach, czasami również na plecach. Ogólnie nie są groźne dla zdrowia, ale stanowią przykry defekt kosmetyczny. Dlatego w Klinice Zdrowych Nóg oferujemy usuwanie kurzajek przy pomocy lasera.

Kurzajki są wywoływane przez wirusa HPV – przenosi się on poprzez kontakt skóry z zarażoną osobą, używanie tych samych ręczników itp. Najczęściej kurzajki występują na palcach i dłoniach, czasami jednak pojawiają się np. na plecach czy stopach. Przyjmują one postać wykwitów skórnych, o szarym, brunatnym, czasem także brązowym kolorze oraz nierównej powierzchni. Mają średnicę od kilku do kilkunastu milimetrów. W niektórych przypadkach znikają samoistnie, a u większości osób konieczne jest ich leczenie.

Usuwanie kurzajek laserem – na czym polega?

W większości przypadków kurzajki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, choć np. jeśli są umiejscowione na stopach, mogą ulegać obtarciom czy podrażnieniom. Leczenie kurzajek może obejmować np. terapię farmakologiczną, zabiegi chirurgiczne albo laserowe, które wykonujemy w naszej Klinice. Zabieg jest bezbolesny, ale dla podwyższenia komfortu pacjenta przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Na kurzajkę kieruje się światło emitowane przez laser – wiązka energii działa na zmianę skórną, tkanki obumierają i stopniowo goją się.

Laserowe usuwanie kurzajek jest bezpieczne i zapewnia bardzo dobre efekty estetyczne. Zmiany w większości przypadków nie nawracają. Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do kontaktu -> https://klinikanog.pl/kontakt/.

 

 

 

 

2019-03-18T10:09:28+01:00 15 marca 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!