| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

O terapii uciskowej, kompresjoterapii, stopniowanym ucisku

Czym jest terapia uciskowa, kompresjoterapia i stopniowy ucisk?

Pierwsze wzmianki na temat kompresjoterapii odnajdujemy już w egipskich piramidach. W czasach nowożytnych metodę tę próbował stosować Hipokrates. W czasach starożytnych, temat ten został na kilkaset lat zapomniany, ale przywrócono go do życia pod koniec XIX wieku. Dziś, dzięki zaawansowanym technologiom, kompresjoterapia przeżywa renesans i od wielu lat jest najważniejszą metodą w leczeniu zachowawczym.

Kiedy stosujemy kompresjoterapię?

– stosuje się w przypadkach opuchniętych, zmęczonych nóg,

– ogromną rolę odgrywa w leczeniu niewydolności żył kończyn dolnych,

– jest niezbędna w profilaktyce zakrzepicy żył głębokich,

– to najlepszy sposób na owrzodzenia żylne kończyn dolnych.

w zależności od stanu nóg: zamiast lub ograniczając stosowanie farmakoterapii, która niesie skutki uboczne,

– praca stojąca czy też długo siedząca,

– podróże,

-w sporcie

Na czym polega kompresjoterapia, czyli zdrowy ucisk?

Polega na stosowaniu podkolanówek, pończoch lub rajstop o stopniowanym ucisku. Ucisk powoduje lepsze krążenie, zmniejsza średnicę żył, poprawia wydolność zastawek żylnych odpowiedzialnych za przepływ krwi od nóg do serca i zapobiega zaleganiu krwi w istniejących już żylakach.

Działanie lecznicze odczuwalne jest już po pierwszym dniu stosowania, przynosi znaczną ulgę, nogi przestają puchnąć i zmniejsza się dokuczliwe odczucie ciężkości.

Gdzie kupować?

Wyroby uciskowe są wyrobami medycznymi testowanymi klinicznie, dlatego nie są dostępne w sprzedaży w zwykłych sklepach z ubraniami.

W naszej klinice nie tylko kobiety ale i mężczyźni mogą nabyć wyroby kompresyjne, które są dobierane dla każdego indywidulanie. Istotny jest dobór odpowiedniego stopnia ucisku – dlatego bierzemy pod uwagę nie tylko stan nóg, ale również styl życia czy rodzaj pracy.  Dzisiejsza kompresjoterapia nie kłóci się z walorami estetycznymi (co jest niezbędnikiem w przypadku kobiet), a także z komfortem (po który chętnie sięgają mężczyźni).

Współpracujemy z wieloma firmami, aby zapewnić naszym pacjentom szeroki wachlarz w doborze.

 Zapraszamy:

Kobiety – dzisiejsze rajstopy przeciwżylakowe różnią się od tych, które można było spotkać jeszcze kilka lat temu. Zamiast topornych o zgrzebnym wyglądzie mamy cienkie i estetyczne, niczym nie różniące się od zwykłych rajstop noszonych do sukienki, a do tego w szerokiej gamie kolorystycznej.

Mężczyzn – skarpety przeciwżylakowe dla panów to komfort noszenia, ale i elegancja. W ofercie posiadamy również skarpety garniturowe,

Sportowców – wyroby uciskowe to: lepsza termoregulacja, szybsza regeneracja po wysiłku, mniejsze ryzyko kontuzji

– Osoby podróżujące – nawet u osób ze zdrowym układem żylnym może wystąpić tzw. zakrzepica podróżnych. Skarpety wywierają konkretny ucisk w celu wsparcia naturalnego krążenia krwi. Rezultat: nogi są lekkie i zrelaksowane, nawet po długim okresie siedzenia, a ryzyko zakrzepicy podróżnych jest znacznie zmniejszone.

Po więcej informacji z obszaru kompresjoterapii, terapii uciskowej i stopniowym ucisku skontaktuj się z naszą rejestracją Kliniki Zdrowych Nóg pod numerem 501 514 056.

2020-02-07T08:06:59+01:00 7 lutego 2020|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!