| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Osocze bogatopłytkowe – co trzeba o nim wiedzieć?

  • Osocze bogatopłytkowe – co trzeba o nim wiedzieć?

Osocze bogatopłytkowe to substancja pozyskiwana z krwi pacjenta, bogata w peptydy, płytki krwi i czynniki wzrostu. Podana w określone miejsce w formie iniekcji, pobudza naturalne procesy regeneracji organizmu. Zabiegi takie wykonujemy w naszej Klinice Zdrowych Nóg.

Proces pozyskiwania osocza bogatopłytkowego nie jest skomplikowany. Od pacjenta pobiera się niewielką ilość krwi i umieszcza w specjalnej wirówce. Już po kilkunastu minutach wirowania wyodrębniają się poszczególne składniki krwi, w tym osocze bogatopłytkowe, zawierające w sobie duże ilości płytek krwi i czynników wzrostu. Substancja ta następnie jest podawana pacjentowi w formie iniekcji. I tak wstrzyknięta np. w skórę twarzy pobudza produkcję nowego kolagenu, uelastycznia cerę, przywraca jej młody wygląd, rozświetla i odświeża. Osocze jest również szeroko wykorzystywane we współczesnej ortopedii. Podane w określone miejsce pobudza naturalne procesy regeneracji, przyspiesza gojenie tkanek, redukuje stan zapalny i łagodzi dolegliwości bólowe. Znajduje zastosowanie m.in. w leczeniu łokcia tenisisty i golfisty, ostrogi piętowej, kolana skoczka, urazów mięśni, stawów i więzadeł oraz wielu innych.

Co ważne, ponieważ osocze pozyskuje się bezpośrednio z krwi pacjenta, wykluczone są jakiekolwiek reakcje alergiczne. Wyraźne złagodzenie dolegliwości przynosi już jeden zabieg, choć czasem konieczna bywa ich seria. Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do kontaktu!

2019-01-10T13:49:39+01:00 10 stycznia 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!