| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Osocze bogatopłytkowe w Klinice Zdrowych Nóg

  • Osocze bogatopłytkowe

Czym jest osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe to preparat powstający z krwi obwodowej pobranej od pacjenta, zawierający zwiększoną ilość płytek krwi. Krew taką poddaje się procesowi koncentracji w separatorze, a także oddzielenia samego osocza w procesie wirowania. Preparat ten zawiera liczne czynniki wzrostu, które mają na celu stymulowanie procesów regeneracyjnych, czy gojenia ran. 

Zastosowanie osocza bogatopłytkowego w medycynie estetycznej. 

Preparat osocza bogatopłytkowego stosuje się w kosmetologii i zabiegach poprawiających wygląd twarzy, ale nie tylko. Jest to bezpieczna i mało inwazyjna procedura. Dzięki uzyskaniu preparatu z krwi pacjenta – któremu wykonuje się zabieg, mamy pewność, że nie wystąpią reakcje alergiczne, gdyż preparat jest biozgodny z organizmem pacjenta. To doskonała informacja dla osób, które mogą posiadać alergię na innego rodzaju wypełniacze. Zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego stosowany jest również u osób z bliznami potrądzikowymi, zmarszczkami, bruzdami czy innymi zmianami i przebarwieniami. 

Na czym polega zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego?

Zabieg ten nazywa się mezoterapią cienkoigłową – lub też wampirzym liftingiem, i ma na celu rewitalizację skóry, poprawę jej elastyczności, naprężenia i napięcia, a także jej rozświetlenie i zagęszczenie. Dzięki temu skóra wygląda na młodszą i zdrowszą. Polega na serii płytkich iniekcji podskórnych w znieczuleniu miejscowym, czyli podaniu niewielkich ilości preparatu pod skórę w wybranym obszarze. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, a pierwsze efekty widoczne są po kilkunastu dniach. W tym czasie pobudzane są fibroblasty do tworzenia kolagenu i z każdym dniem skóra wygląda lepiej.

Jak się przygotować do zabiegu?

Mezoterapia osoczem bogatopłytkowym nie wymaga specjalnego przygotowania. Krew do przygotowania preparatu pobiera się na czczo. A sama skóra poddawana zabiegowi powinna być oczyszczona z makijażu czy kremów. Przed samym zabiegiem zostanie dokładnie oczyszczona, znieczulona, a także odkażona w celu maksymalnego zabezpieczenia przed serią nakłuć z preparatu osocza bogatopłytkowego. 

Przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu są:
– ciąża i okres karmienia piersią;
– choroby autoimmunologiczne;
– choroby krwi;
– choroba nowotworowa;
– zaburzenia krzepliwości krwi;
– wieloczynnikowa alergia;
– uczulenie na chrom lub nikiel;
– aktywna opryszczka.

Po zabiegu – o czym należy pamiętać?

W wyniku przeprowadzonego zabiegu w pierwszej dobie widoczne jest zaczerwienienie skóry, jak również niewielki obrzęk wynikający z mechanicznego jej podrażnienia. Czasem mogą pojawić się delikatne siniaki, które znikają po kilku dniach. Zaraz po wykonaniu zabiegu należy stosować zwiększoną uwagę i dbałość o skórę. W ciągu pierwszych 2-3 godzin nie należy jej dotykać, aby powstałe po iniekcjach ranki uległy wstępnemu zagojeniu.W ciągu kolejnego dnia, bądź dwóch należy starannie umyć skórę twarzy preparatem poleconym przez specjalistę i zrezygnować z nakładania makijażu. Skóra wymaga regeneracji i przechodzi naturalny proces gojenia. Należy też unikać ekspozycji na słońce – to naturalne jak i to dostarczane w solarium.

Dlaczego warto wykonać mezoterapię osoczem bogatopłytkowym?

Zabieg wykonany w sterylnych warunkach jest całkowicie bezpieczny. Dzięki biozgodności preparatu przygotowanego z krwi pacjenta nie ma ryzyka alergii czy efektów ubocznych. Sam efekt  w postaci poprawy napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych czy wypełnienie drobnych zmarszczek pojawia się po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy. W zależności od indywidualnych predyspozycji, stylu życia, a także stosowanych bezpośrednio po zabiegu procesów pielęgnacyjnych własnej skóry, efekty utrzymują się od 6-12 miesięcy.

Osocze bogatopłytkowe to rozwiązanie na potrzeby osób, które pragną w naturalny i bezpieczny sposób zaopiekować się swoją skórą czy poprawić jej niedoskonałości. Zdrowa, jędrna i rozświetlona skóra jest naszą najlepszą wizytówką. W Klinice Zdrowych Nóg mezoterapia osoczem bogatopłytkowym wykonywana jest w przyjaznych warunkach przy zachowaniu pełnej intymności. Zapraszamy do kontaktu z nasza Kliniką w celu uzyskania bliższych informacji. 

2019-11-07T08:41:15+01:00 7 listopada 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!