| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Skleroterapia – skuteczna bezoperacyjna metoda leczenia żylaków

Żylaki to dużo więcej niż problem estetyczny – nieodwracalnie poszerzone, poskręcane żyły widoczne pod skórą mogą upośledzać przepływ krwi, a nieleczone niekiedy skutkują groźnymi dla zdrowia, a nawet życia powikłaniami, np. zapaleniem żył powierzchownych, zakrzepica w układzie żył głebokich, owrzodzeniami czy zatorowością płucną Jedną z najskuteczniejszych bezoperacyjnych metod leczenia żylaków jest skleroterapia, na którą zapraszamy do naszej Kliniki Zdrowych Nóg w Warszawie. Aby dowiedzieć się więcej zadzwoń: 501 514 056.

Pierwszym objawem kłopotów z układem żylnym może być uczucie zmęczenia i ciężkości nóg, ich puchnięcie oraz niewielkie pajączki, które mogą (ale nie muszą) przekształcić się w żylaki. O ile pajączki to w większości problem tylko estetyczny, to już żylaki – grube, poskręcane, widoczne pod skórą żyły – mogą być groźne dla zdrowia i życia. Ich powstawanie może być uwarunkowane genetycznie, pojawiają się u osób otyłych, kobiet w ciąży, u osób prowadzących siedzący lub stojący tryb życia, mało aktywnych fizycznie.

Skleroterapia w Klinice Zdrowych Nóg

Jeszcze niedawno leczenie zaawansowanych żylaków wiązało się z koniecznością operacji i długiej rekonwalescencji. Obecnie jednak stosuje się metody mniej inwazyjne, w tym dostępną w naszej Klinice Zdrowych Nóg skleroterapię. Polega ona na podaniu do światła zmienionej chorobowo żyły specjalnego środka medycznego, który doprowadza do zmian w ścianie żyły oraz jej zarośnięcia. Po zabiegu lekarz wykonuje opatrunek uciskowy, a pacjent może wrócić do domu i normalnych aktywności, przestrzegając jedynie zaleceń lekarza (m.in. obowiązku noszenia specjalnej pończochy uciskowej). Oczywiście na pełne wchłonięcie żylaka trzeba poczekać kilka tygodni.

Na skleroterapię wykonywaną przez doświadczonych specjalistów i w miłej atmosferze zapraszamy do Kliniki Zdrowych Nóg w Warszawie. Zachęcamy do kontaktu -> https://klinikanog.pl/kontakt/.

2019-01-10T11:12:27+01:00 20 listopada 2018|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!