| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

Twój pierwszy krok do zdrowych i pięknych stóp

  • Twój pierwszy krok do zdrowych i pięknych stóp

„Wiosną budzi się życie”….. – to powiedzenie wydaje się jak najbardziej prawdziwe….

A ilu z nas marzy o tym, by móc już odsłonić stopy?

Na pewno wielu. Nie wszyscy jednak zrobią to bez skrępowania….

Za nami okres zimowy będący  szczególnie trudnym dla naszych stóp.

Nosiliśmy grube skarpety i ciężkie obuwie, które są niczym więzienie do stop. W niewielkim stopniu umożliwiały wentylację, a nasze nogi nie mogły prawidłowo oddychać. Były to idealne warunki dla bakterii rozkładających pot i drobnoustrojów grzybotwórczych.

Wrastające paznokcie, skaleczenia palców, modzele i odciski, pęcherze oraz szorstka i popękana skóra to tylko niektóre z przypadłości, na które skarży się bardzo wiele osób kiedy dochodzi do zmiany obuwia. To, co wyglądało mało estetycznie, przez okres zimowy zasłaniały cięższe buty. Ciepłe dni nadchodzą, dlatego naszym stopom powinniśmy poświęcić trochę więcej uwagi,

Dbanie o stopy to nie tylko pielęgnacja paznokci, należy pamiętać również o skórze stóp. Jednym z głównych problemów, wynikających często z niewłaściwej (lub żadnej) domowej pielęgnacji stóp jest nadmierne rogowacenie naskórka.

Uwagę należy zwracać na zgrubienia naskórka (modzele), odciski i pęknięcia na skórze. Jeżeli zauważymy tego typu problemy, konieczna jest wizyta u specjalisty podologa, która   może być źródłem cennej wiedzy, jak i początkiem szybkiego i skutecznego pozbycia się powstałych dolegliwości.

Specjalista-podolog przeprowadza  szczegółowy wywiad, dokonuje oceny skóry stóp i paznokci , stawia diagnozę i proponuje dalsze etapy terapii, a także pomaga w doborze odpowiednich kosmetyków.

Specjaliści-podolodzy w naszej klinice poradzą sobie zarówno z pacjentem, któremu wystarczy prosta pielęgnacja jak i z pacjentem wymagającym. Szczególną opieką otaczamy osoby z grupy ryzyka (diabetycy, reumatycy), u których pielęgnacja stopy jest wymagająca. Zapraszamy pacjentów z odciskami, modzelami, pęcherzami, a także osoby,  które chcą uniknąć chorób stóp, bólu i deformacji;

Pielęgnacja stóp to nie męska czy to damska rzecz, dlatego niezależnie od płci każdy znajdzie pomoc w naszym gabinecie.

Mamy świadomość iż  ważna dla naszego samopoczucia, jak i wrażeń estetycznych jest dobrze wyglądająca, zadbana i bezbolesna stopa.

2019-06-21T10:30:07+02:00 21 czerwca 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!