| ul. Słowackiego 21/23, 01-593 Warszawa | Pon. - Pt. 14:00 - 20:00, Sob. 9:00 - 14:00

USG Dopplera w diagnostyce żylaków

USG Dopplera to proste, nieinwazyjne i bardzo bezpieczne badanie, które pozwala ocenić stan żył i tętnic, a także we wczesnym stadium wykryć ich choroby, mogące prowadzić m.in. do zawałów serca czy udarów mózgu. Jest ono również podstawą diagnostyki żylaków. Na USG Dopplera zapraszamy do naszej Kliniki Zdrowych Nóg!

Żylaki to nieodwracalnie poszerzone i poskręcane naczynia żylne, które tworzą się na skutek nieprawidłowości w pracy zastawek żylnych albo patologii ścian żylnych. Te z kolei bywają wywoływane przez czynniki genetyczne, ale również siedzący lub stojący tryb życia, otyłość, ciążę czy wcześniejsze urazy naczyń. Ryzyko żylaków wzrasta z wiekiem, częściej występują one u kobiet niż u mężczyzn. Początkowo mogą być jedynie defektem kosmetycznym, ale z czasem stają się bolesne i mogą skutkować poważnymi powikłaniami, np. zapaleniami układu żylnego.

USG Dopplera w diagnostyce żylaków

Podstawą szybkiego rozpoznania i skutecznego leczenia żylaków jest USG Dopplera. Podczas badania wykorzystuje się zjawisko ultrasonografii – lekarz przykłada do ciała pacjenta głowicę, która emituje fale ultradźwiękowe o określonej częstotliwości. Wnikają one w głąb organizmu, odbijają się od płynącej krwi, a echo odbitej fali wraca do głowicy i jest przekazywane do aparatu, który przekształca je na widoczne na ekranie obrazy. Dzięki temu lekarz może zobaczyć, w których naczyniach krew płynie szybciej, a w których wolniej, czy w któryś miejscach się cofa, jaki jest przekrój tętnic i żył.

Na USG Dopplera zapraszamy oczywiście do naszej Kliniki Zdrowych Nóg. Zapewniamy krótkie terminy oczekiwania na badanie i opiekę doświadczonych specjalistów. Wszystkich pacjentów zachęcamy do rejestracji drogą mailową (rejestracja@klinikanog.pl) lub telefoniczną pod numerami 501 514 056 oraz 22 690 08 07. Zapraszamy!

Laserowe usuwanie kurzajek w Klinice Zdrowych Nóg

Kurzajki to zmiany skórne powstające na skutek zarażenia się wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV). Pojawiają się one na dłoniach, palcach, stopach, czasami również na plecach. Ogólnie nie są groźne dla zdrowia, ale stanowią przykry defekt kosmetyczny. Dlatego w Klinice Zdrowych Nóg oferujemy usuwanie kurzajek przy pomocy lasera.

Kurzajki są wywoływane przez wirusa HPV – przenosi się on poprzez kontakt skóry z zarażoną osobą, używanie tych samych ręczników itp. Najczęściej kurzajki występują na palcach i dłoniach, czasami jednak pojawiają się np. na plecach czy stopach. Przyjmują one postać wykwitów skórnych, o szarym, brunatnym, czasem także brązowym kolorze oraz nierównej powierzchni. Mają średnicę od kilku do kilkunastu milimetrów. W niektórych przypadkach znikają samoistnie, a u większości osób konieczne jest ich leczenie.

Usuwanie kurzajek laserem – na czym polega?

W większości przypadków kurzajki stanowią jedynie defekt kosmetyczny, choć np. jeśli są umiejscowione na stopach, mogą ulegać obtarciom czy podrażnieniom. Leczenie kurzajek może obejmować np. terapię farmakologiczną, zabiegi chirurgiczne albo laserowe, które wykonujemy w naszej Klinice. Zabieg jest bezbolesny, ale dla podwyższenia komfortu pacjenta przeprowadza się go w znieczuleniu miejscowym. Na kurzajkę kieruje się światło emitowane przez laser – wiązka energii działa na zmianę skórną, tkanki obumierają i stopniowo goją się.

Laserowe usuwanie kurzajek jest bezpieczne i zapewnia bardzo dobre efekty estetyczne. Zmiany w większości przypadków nie nawracają. Wszystkie osoby zainteresowane zabiegiem zapraszamy do kontaktu -> https://klinikanog.pl/kontakt/.

2019-03-21T11:22:03+01:00 21 marca 2019|
close
Potrzebujesz więcej
informacji?
Oddzwonimy do Ciebie

Wyrażam zgodę na przetwarzanie podanych danych osobowych, które zostaną użyte przez Administratora (Klinika Zdrowych Nóg Agnieszka Wolska) jedynie do kontaktu ze mną.
Zostaw numer
oddzwonimy!